Olsztyn Warmia Mazury stary rynek

Olsztyn

Z siedliska do Olsztyna dojedziecie w 20 minut (15 km). To wspaniałe miasto z ciekawą architekturą. Czy wiecie, ze na terenie miasta znajduje się aż 11 jezior? W Olsztynie wypijecie kawę serwowaną przez mistrzynię świata baristów, poopalacie się na plaży miejskiej, możecie zwiedzić muzeum Wamii i Mazur albo spojrzeć w niebo w planetarium. Warto zapoznać się z kalendarzem kulturalnym miasta – Olsztyn Green Festival, Rajd Warmiński rozgrywany tuż przed Rajdem Polski, Mazovia MTB Marathon, Bluebox Festival – to tylko te największe wydarzenia. Jeśli nie znacie jeszcze Olsztyńskiej Manufaktury Sztuki i jej programu dla dzieci – pomożemy Wam zarezerwować miejsce na warsztaty.


Portal Turystyczny Olsztyn - Stary Ratusz, © Wojciech Krom

Jezioro Wadąg Warmia Mazury

Jezioro Wadąg

Źródło wody pitnej dla Olsztyna. 494 hektary otoczone lasem. Na jeziorze można żeglować, ale ruch motorowy jest zabroniony. Dzięki temu odpoczniecie tu w spokoju. Do jeziora dojedziecie w 20 minut rowerem, około 5-7km. Zależy którą drogę wybierzecie. W Barczewkowym sklepie u Emilki kupicie coś do pochrupania i w drogę!

Jednym z dopływów jeziora Wadąg jest Pisa Warmińska. Nad tą rzeką nasi znajomi mają zacumowane kanu, którymi możecie popływać po jeziorze.

Pensjonat Letnia Kuchnia Rodzinny wypoczynek dla dzieci

Las

Siedlisko Letnia Kuchnia jest otoczone lasami. Są to lasy państwowe, poprzecinane drogami i ściezkami. Możecie w nich spacerować lub odkrywać je z roweru. Świetna okazja do odwiedzenia okolicznych wiosek a także obserwowania dzikich zwierząt i ich śladów. We wrześniu lasy obfitują w grzyby.

Na naszej tablicy informacyjnej znajdziecie mapy i pomysły jak spędzić czas w lesie.

© Miron Bogacki

Wioska widziana z nieba. Wieś Barczewko na Warmii

Wieś

Barczewko, Tuławki, Dobre Miasto, Jeziorany, Reszel, Lidzbark Warmiński, Biskupiec, Braniewo

Od kilku lat o Warmii coraz częściej można usłyszeć w kontekście kreatywności ludzi przeprowadzających się z miasta na wieś. Dzięki temu region ten nabiera nowego charakteru i staje się kierunkiem chętnie wybieranym zwłaszcza przez tych, szukających bliskości natury i spokoju na urlopie. Poza tym Warmia ma bogatą historię, którą łatwo zobaczyć w jej miasteczkach.

© Miron Bogacki

Wakacje na Mazurach. Kajakarstwo, rzeki i jeziora

Kayak

Region Warmii i Mazur charakteryzuje się znaczną liczbą jezior i rzek. Szczególnie rozpowszechniona jest tam aktywność kajakarska. Szczególnie znana jest rzeka Krutyna. Pół godziny drogi od nas z łatwością znajdziemy obwody i usługodawców, którzy podwiozą Cię w górę rzeki i będziesz mógł zejść, jak chcesz, do miejsca spotkania. Gwarantowana aktywność rodzinna, naturalna i relaksująca.

Plaża Miejska. Jezioro Ukiel z żaglówkami latem.

Plaża Miejska

16km od Siedliska Letniej Kuchni

Jezioro Ukiel to jedno z najbardziej charakterystycznych jezior Olsztyna. Plaża Miejska została zmodernizowana w 2014 roku i latem oferuje doskonałą przestrzeń rekreacyjną. Pomiędzy plażą, atrakcjami wodnymi, restauracjami, promenadą, lodami i kawiarnią, każdy znajdzie coś dla siebie, a otoczenie jest po prostu wyjątkowe.

I wiele innych...

Skansen Olsztynek / 45 min

 

Święta Lipka / 1h

© Ludwig Schneider / Wikimedia

Lidzbark Warmiński / 45 min

© Ludwig Schneider / Wikimedia

Kanał Elbląski / 1h30

 

×