Letnia Kuchnia i Mazurskie Zbiory – kolejny krok w stronę odpowiedzialnej turystyki

Odkąd przeprowadziliśmy się na Warmię, mieliśmy okazję poznać wielu ciekawych ludzi. Między innymi Astrid i Thibaut, młodą parę z Belgii mieszkającą przez kilka lat w Kongo, a od 2018 na Mazurach. Jak widać podróżnicze przyciąganie działa 🙂 

Bionest – doskonały przykład biznesu z pozytywnym wpływem

Szybko okazało się, że nie tylko nasze dzieci doceniają stały kontakt. Przyjaźniąc się z założycielami Mazurskich Zbiorów mogliśmy obserwować jak ich firma nabiera obecnego kształtu i jak konsekwencja w biznesie pozwala budować odpowiedzialny rynek.

Bionest zajmuje się głównie handlem bio zbożem. Ich praca zaczyna się już na polach, zlokalizowanych w okolicy Nakomiad, poprzez zbiory, oczyszczanie i sortowanie, aż do pakowania i sprzedaży. Bionest stworzył link między rolnikami z Warmii i Mazur a dystrybucją na zachodzie Europy. To co jest wyjątkowe w ich działalności to wiedza i doświadczenie, którymi dzielą się z rolnikami. Są w stanie przekonać niektórych, do zmiany na ekologiczne rozwiązania w uprawach. Czy to nie jest niesamowite!?

Letnia Kuchnia i współpraca z firmą Bionest

Dwa lata temu Bionest rozszyło działalność o produkcję olejów tłoczonych na zimno. Tak powstała marka Mazurskie Zbiory, której produkty trafiają głównie na polski rynek.

W tym roku oferują również – zieloną soczewicę, mąki – pszenna, żytnia, orkiszowa, płaskurka czy samopsza, oleje – lniany, rzepakowy, rydzowy i inne. 

W letniej kuchni używamy wszystkich produktów od BIONEST

W Letniej Kuchni zaczęliśmy używać tych wszystkich produktów w codziennym gotowaniu, rezygnując na przykład zupełnie z oliwy, zastępując ją świezo tłoczonym olejem z rzepaku. Ci, którzy znają nasze sałaty znają też różnicę w smaku. To tylko przykład, ale pokazujący w jaką stronę idziemy – jeśli trudno jest znaleźć smaczną oliwę, która jest bio i jeszcze nie obciąża za bardzo budżetu to czemu nie zastąpić jej lokalnym produktem?

Co roku zwiększamy ilość produktów bio w naszej kuchni

W 2023 roku wypiekany przez nas chleb stał się produktem w 100% organicznym. Ela specjalizuje się w pieczeniu chleba na zakwasie przy użyciu mąki  z pradawnych zbóż – samopsza, płaskurka czy orkisz, te na stałe zagościły już na stole pod winoroślą (aby przeczytać więcej o kuchni, kliknij tu). Dzięki temu łatwiej pokazać nam, że zdrowe żywienie nie jest skomplikowane.

Podsumowując, przejście na gotowanie w 100% eko, tak aby budżetowo było to rozsądne, nie jest ani proste ani oczywiste. Jednak wierzymy, że małymi krokami, korzystając z uporu, konsekwencji i świadomości, możemy odejść od złych nawyków żywieniowych. W naszej kuchni pokazujemy, że mniej znaczy więcej. Jesteśmy bardzo wrażliwi na marnowanie jedzenia i praktycznie nasz kompost składa się z niejadalnych odpadków.

Produkty Bionest możecie kupić online lub będąc w Letniej Kuchni, znajdziecie je w naszej szafce pełnej różnych dobroci.

Bionest i jego organiczne produkty z asortymentu Mazurskie Zbiory
Letnia Kuchnia i jej mały domowy butik
Agroturystyka Letnia Kuchnia i kuchnia organiczna
Letnia Kuchnia i partnerstwo z Bionest
Letnia Kuchnia i Bionest, francuskojęzyczna spółka w Polsce

Wszystkie produkty możecie kupić w sklepie stacjonarnym w Mrągowie lub zamówić je prosto do domu:

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×