III Miejsce – Zielone Lato 2022 – EkoAgroturystyka w warmińsko-mazurskim

Zielone Lato to jeden z największych konkursów turystycznych w regionie Warmii i Mazur. Jego założeniem jest promowanie wiejskiej turystyki i ekologicznych inicjatyw.

Mając świadomość wielu nie dokończonych projektów w siedlisku nie myśleliśmy o startowaniu w jakichkolwiek konkursach ale kontakt i wizyta organizatorów w Letniej Kuchni przekonały nas, że właściwie to czemu nie? 😊

Promowanie inicjatyw eko w przestrzeni wiejskiej jako turystyczny wektor

Po dokonaniu wszystkich formalności, odwiedziły nas delegacje: Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna,  biuro marszałkowskie Województwa Warmińsko-Mazurkiego, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna.

Mogliśmy pokazać nie tylko samo siedlisko jako naturalną przestrzeń dla Gości ale też podzieliliśmy się naszą filozofią, historią powstania Letniej Kuchni, tym jak nasze podróże wpłynęły na to co proponujemy Gościom a także planami na przyszłość.

Potem czekaliśmy już tylko na wyniki konkursu.

Siedlisko Letnia Kuchnia zwycięzcą konkursu Zielone Lato Mazury 2022

Po kilku tygodniach okazało się, że zajęliśmy trzecie miejsce w kategorii – wypoczynek na wsi.

Pierwsze miejsce zajął Pałac Nakomiady z fantastyczną manufakturą ceramiki a drugie Agroturytyka Rojst Borowinowy Las ze spa. Co za towarzystwo!

Fajnie być widocznym na tle tak silnej konkurencji w regionie

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień miała miejsce w porcie lotniczym w Szymanach. W końcu mieliśmy okazję odwiedzić nasze najbliższe lotnisko.

Poczuliśmy się jeszcze bardziej zmotywowani do działania w kierunku zrównoważonego rozwoju siedliska. I to co najważniejsze, sama inicjatywa wyróżniania miejsc, które deklarują się jako miejsca eko pokazuje, że coraz częściej jest to kryterium wyboru miejsca na wakacje.

Letnia Kuchnia uczestniczy w Gali Podróży Warmia Mazury
Siedlisko Letnia Kuchnia prezentowany na obrazie w konkursie Zielone Lato

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×