Podsumowanie sezonu 2023

Rok 2023 to nasz czwarty sezon w Siedlisku Letnia Kuchnia. Rozpoczęliśmy go z grupą Belgów, którzy postanowili wrócić na wrześniowy weekend kończący ten sezon. Co za zbieg okoliczności. Zatoczyliśmy koło, zupełnie jak w naturze.

Nasz największy sukces – przywiązanie Gości i ich powroty

Co oznacza sezon w Letniej Kuchni? To 170 osób dorosłych i 70 dzieci, śpiących w siedlisku średnio przez 5 dni. To 80% Gości z Polski i 20% z zagranicy. W tym roku mieliśmy Gości z Francji, Niemiec, Austrii, Irlandii, Belgii, Syrii, Wenezueli, Kanady a nawet z Japonii! 

Cztery sezony od otwarcia siedliska dla Gości, aż 50% z nich wraca do nas co roku. Taki wynik to marzenie chyba każdego w naszej branży. Jesteśmy bardzo dumni z takiego wyniku.

Nowy sezon to dla nas zawsze nowe, pozytywne emocje

Zdecydowanym numerem jeden tego sezonu pozostanie ślub Kariny i Pawła. To było pierwsze takie wydarzenie w siedlisku. Za atmosferę ciepła, wszechogarniającego spokoju i miłości dziękujemy całej rodzinie Państwa Młodych. Była to też idealna okazja, aby poznać bliżej Urząd Stanu Cywilnego w Barczewie.

Od marca element zwierzęcy w siedlisku powiększył się o kury nioski. Co za jajka 😊 Więcej przeczytacie TU.

Udało nam się przygotować drugi, duży ogródek warzywny i zebrać z niego zaskakująco dużą ilość plonów – groszek, szpinak, bób, cukinie, kapusty i dynie piżmowe. Nie zapominając o ciemnych pomidorach o wdzięcznej nazwie – czarny książe. 150m2 dodatkowych możliwości bycia niezależnym i planowania co dobrego zjecie u nas w następnym sezonie.

Letnia Kuchnia Uroczystość weselna latem
Letnia Kuchnia Miejsce zawierania małżeństw cywilnych
Letnia Kuchnia Agroturystya na kameralne wesela
Letnia Kuchnia Polski pensjonat na wypoczynek latem
Agroturystyka Letnia Kuchnia Miejsce do obróbki produktów ogrodowych
Letnia Kuchnia Agroturystyka z obiadokolacją i gastronomią sezonową

A jeśli o niezależności mowa

W naszej piwnicy przeprowadziliśmy jesienną inwentaryzację. Wynik – ponad 1500 słoików wyprodukowanych w minione lato! Truskawki, porzeczki, mirabelki i maliny na osłodę. Fasolka szparagowa i marchewka – eksperymenty w zalewie. Polskie pikle w postaci ogórków, grzybów i śliwek. Kompoty, jabłka na szarlotkę, pigwa do herbaty i syropy z dzikiego bzu. Moglibyśmy długo wymieniać… Po czterech latach pracy w ogrodzie, dobrej organizacji i nieocenionej pomocy Mamuni (mama Eli), jesteśmy w stanie coraz lepiej zaplanować zapasy na zimę i nadchodzący sezon z Wami.

A jeśli już mowa o Mamuni, to wielkie dzięki za wszystkie szarlotki, ciasta drożdzowe, naleśniki i przede wszystkim ciasteczka powitalne z maszynki!

Sezon 2023 to też nasza przyjaciółka Annka, która w tym roku wspierała nas w kuchni, ogrodzie i w opiece nad Ernestem przez 2 miesiące. Annka pochodzi z Norymbergii a poznaliśmy się na północy Hiszpanii, gdzie dawno temu wspólnie pomagaliśmy w gospodarstwie permakulturowym. Dzieci mogły ćwiczyć z nią angielski i hiszpański. Wielkie dzięki Annka!

Ernest w tym roku obchodził swoje 5 urodziny i był to dla niego niewątpliwie sezon pełen przygód złodziejowo-policjantowo-piratowo-strażakowych. Powoli zaczyna pytać, kiedy wszyscy jego wakacyjni przyjaciele wrócą 🙂

Rok 2023 to także niestety mieszane uczucia co do klimatu i ochrony środowiska. Z dużym niepokojem obserwowaliśmy suszę w czerwcu i bardzo ciepłe lato. Doświadczyliśy pierwszego tak ciepłego września od kiedy jesteśmy na Warmii. Coraz bardziej odczuwamy ocieplenie klimatu i nie wróży to niestety nic dobrego.

Żeby utrzymać pozytywne myślenie łapiemy się małych, dobrych aktywności jak na przykład eko-autocertyfikacja Slowhop. O tym wkrótce!

Głowy mamy oczywiście pełne pomysłów i powoli zaczynamy je realizować o czym będziemy pisać tutaj. Nasz kolejny sezon otwieramy na początku maja 2024 roku.

Dziękujemy Wam za ten sezon! Oddalamy się naładować akumulatory.

Letnia Kuchnia Letnie wakacje z wiejską atmosferą i kwiatami wszędzie
Letnia kuchnia Polska agroturystyka prowadzona przez Elę i Dawida
Letnia Kuchnia Letni pensjonat w sercu polskiego lasu
Siedlisko Letnia Kuchnia Agroturystyka z obiadokolacją i domową kuchnią
Letnia Kuchnia Warmia Agroturystyka
Letnia Kuchnia z produktami sezonowymi
Letnia Kuchnia Letnia atmosfera na rodzinne wakacje
Letnia Kuchnia Polska agroturystyka z ogrodnictwem

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×